3 razloga zašto ne preskočiti ažuriranje

Ažuriranje je proces instalacije nove inačice operativnog sustava mobilnog telefona kojom se ispravljaju manjkavosti ili poboljšavaju pojedine funkcionalnosti uređaja.

Sam proces traje tek nekoliko minuta (ovisno o veličini sustava i brzini internetske veze) pa ipak, neki korisnici ignoriraju obavijesti o dolasku nove verzije OS-a. Lijenost, neupućenost i skepsa, samo su neki od razloga tome. Zašto to ipak ne bi trebalo raditi, pročitajte u nastavku.

  1. Veća sigurnost

U procesu razvoja teško je predvidjeti mogu li i kako karakteristike sustava biti zloupotrijebljene. Stoga su programeri svako toliko prisiljeni mijenjati izvorni kod. Promjene koje unose djeluju kao svojevrsne zakrpe s obzirom na to da ispravljaju određenu ranjivost sustava. Sigurnosna ažuriranja način su njihove distribucije korisnicima. Dakle, želite li zaštititi svoje lozinke, osobne podatke i dragocjene fotografije, ne odugovlačite i preuzmite to ažuriranje koje u postavkama čeka svojih pet minuta.

  1. Unaprjeđenje sustava

Osim sigurnosnih poboljšanja, ažuriranja donose i nove funkcije, značajke te usluge koje nam omogućavaju da svakodnevno uživamo u najnovijim aplikacijama i programima. Zastarjeli, tj. neažurirani softver ne može ih pokrenuti jer nema tu snagu, a ako i uspije, brzo ćete se suočiti s problemima u radu. Kako biste zadržali odlično korisničko iskustvo, imperativ je ostati ukorak s vremenom. Stoga ne čekajte i prigrlite tehnološke inovacije u sklopu nadogradnje OS-a koje renomirani proizvođači uvode barem jednom godišnje.

  1. Bolja funkcionalnost uređaja

S vremenom se kao posljedica svakodnevnog i intenzivnog korištenja u uređaju nakupe bugovi koji smanje njegovu funkcionalnost. Upravo zbog toga iskusit ćemo zaostajanja, nasumično isključivanje uređaja, rušenje aplikacija, probleme u prikazu grafike i druge neugodnosti. Ažuriranja će te nedostatke popraviti te produljiti vijek trajanja baterije jer programeri korisnim promjenama koje unose u sustav uvijek pokušavaju povećati produktivnost uređaja.

Operativni sustavi nisu savršeni, ali svakim novim ažuriranjem korak su bliže savršenstvu. Nije baš da morate skočiti na prvu notifikaciju o dostupnosti novog sustava, ali nakon nekog vremena uputno ga je preuzeti jer su koristi za vaš uređaj brojne. Sam proces je jednostavan, a u slučaju bilo kakvih teškoća, slobodno nas posjetite da vidimo u čemu je problem.

Blog

Kako podesiti sigurnosne postavke na WhatsAppu i Viberu

Kako podesiti sigurnosne postavke na WhatsAppu i Viberu

WhatsApp i Viber globalno su popularne aplikacije za dopisivanje i komunikaciju, a sasvim sigurno barem jedna od njih nalazi se i na vašem mobitelu. No, jeste li provjerili i podesili njihove postavke za sigurnost? Učinite to što prije uz pomoć našega korisnog vodiča!...

Mali vodič za sigurnost na Google računu

Mali vodič za sigurnost na Google računu

Digitalni život podrazumijeva stalnu brigu o digitalnoj sigurnosti, a jedna od stvari o kojoj trebate voditi računa su i sigurnosne postavke na vašem Google računu. Na jednome mjestu donosimo jednostavne upute o tome kako postaviti osobne podatke na Google računu,...

5 problema s mobitelom koje ne možete riješiti bez servisa

5 problema s mobitelom koje ne možete riješiti bez servisa

Nekim problemima s mobitelom, uz malo spretnosti i znanja, možete doskočiti i sami, ali u mnogim slučajevima može vam pomoći jedino i isključivo profesionalna osoba. Izdvajamo nekoliko situacija i kvarova kod kojih nije preporučljivo išta raditi na svoju ruku, već je...