Što kad se mobitel smoči?

Što kad se mobitel smoči?
6 ožujak, 2017.Riža ne pomaže, zrak suši mobitel a ne riža. Ako Vam je mobitel bitan ne pokušavajte uključiti ili puniti mobitel.
Mobiteli se mogu smočiti na razne načine, mogu upasti u more, ali i male količine tekućine, primjerice mokre ruke mogu prouzročiti ozbiljan kvar vašeg mobitela. Najvažnije je čim prije izvaditi bateriju iz mobitela. Nipošto ne pokušavajte uključiti ili puniti mobitel i nikako ne vraćajte bateriju u mobitel. Ako vratite bateriju u uređaj, on će se možda i uključiti, ali tada se nastavlja proces truljenja pri čemu lužina doslovno jede dijelove mobitela. Ako želite nešto sami napraviti, ne ispirite dodatno mobitel, čak ni ako vam je pao u more. Morska voda, slatka voda i ostale tekućine ulaze u mobitel kroz otvore zvučnika i punjača pa je najbolje što se može uraditi ispuhati mobitel zrakom, dobro ga istresti da izađe tekućina i ostaviti nekoliko dana da se suši. Da bi se mobitel potpuno očistio od tekućine i posljedica koje je ona izazvala, nabolje ga je donijeti u Servis gdje će biti na profesionalan način i profesionalnim alatom potpuno rastavljen, očišćen i ponovno sastavljen.
Riža ne pomaže kad se mobitel smoći! Mobitel koji se smoći i proradi nakon što je bio u riži svakako bi radio bez popravka.